ExamRizzTARA
Leave

TSA 2020 · Question 18 · Logic

Save

Every week I buy 12 cans of lemonade. The shop that I always buy them from sells individual cans for 80p each and packs of 4 cans for £2.60, so I buy three packs of cans.

Question diagram

How much less than usual did I pay for my 12 cans last week?